Van Helsing

24. července 2008 v 20:13 | Pavel Smrčiak |  Filmy a hudba
Van Helsing je muž,který utíká před zákony celého světa,protože je považován za největšího vraha v Evropě.Pracuje pro církev s hlavním stanem v Římě.Zabíjí všechny splozence zla a ochraňuje tím dobro.
Jednou po splněném úkolu se vrací do Říma a tam dostane další úkol:Musí jet do Transilvánie a ochránit rod Valeriánů od Drákuly a jeho přisluhovačů,jinýmy slovy ho musí zabít dříve,než zemřou poslední z rodu Valeriánů.
Ještě než vyjede musí se vyzbrojit jde tedy ke "géniovi" Karlovi,Ten mu dá vše potřebné pro lov upírů:stříbrný bodec,svěcenou vodu,česnekové korále a plynovou kuši.A potom mu Van Helsing řekne,že pojede s ním.....To se mu samozřejmě nelíbí,ale co má dělat.
Několik Dní před jejich příjezdem příjde rod Valeriánů o předposledního potomka:Prince Velkana,který se zřítil ze skály společně s vlkodlakem před kterým zachránil svou sestru-Princeznu Anu.
Po příjezdu se ukáže,že tamní obyvatalé vůbec nemají cizince v lásce,(Patrně proto,že tu před rokem žil doktor Franklnštain a vyrobil si tu umělého člověka.Bohužel Drákula ho zabil a jeho umělý člověk se spolu s jeho tělem zřítil dolů s větrným mlýnem.To Drákulu naštvalo,protože mu zaplatil pobyt a laboratoř.)a tak je chtějí odzbrojit,a chce to i samotná pricezna Ana,ale na odzbrojovaní nedojde,protože zaútočí úpíři.Při tomto útoku zabije Van Helsing Marišku svěcenou vodou z kostela,a tak vlastně zachrání anu.
Potom ho Ana představí ostatním obyvatelům a je vidět,že jeho pověst ho předhání.Potom jdou do Anina hradu a Ana je pevně rozhodnutá skončit to s Drákulem jednou provždy.Van Hesing pošle Karla pátrat do knihovny a když zjistí,že Anu nijak nepřesvědčí je nucen ji uspat.
Ana se probere až v noci a má zlost.Něco zaslechne ze "zbrojnice" a tak se tam jde podívat.A tam zjistí,že její bratr není mrtví,ale že z něj vlkodlak.Na poslední chvíly přiběhne Van Hesing a Anu zachrání.
Společně pak vlkodlaka sledují na Franklnštajnův hrad a tam se dozvědí,že Drákula Dělá s Velkanem nějaký experiment,později se však dozvědí,že se Drákula snaží oživit své děti a v tomto okamžiku se rozdělí Ana jde za svím bratrem a Van helsing se pokusí zabít Drákulu a při tom si s ním trochu promluví.Potom utečou z hradu po laně.
Jenomže princ Velkan napůl odvázaný princeznou Anou se mezitím proměnil a skočil za nimi=lano nevydrželo a prasklo.To že Velkan utekl ale nahrálo skutečnosti,že se pokus nezdařil-Při masovém útoku upírů juniorů na město prostě všichni poumíraly,a to hned potom co Karl zachránil jednu dívku před jediným malím upírkem,který měl ale neskutečnou sílu.
Van Helsing s anou se po cestě domů zastaví na troskách ohorělého větrného mlýnu a Van Hesing jí vyčítá,že kdyby mu řekla o Drákulově "nesmrtelnosti" dříve mohli si ušetřit tyhle problémy.Potom van helsing najde flašku nějakého zeleného pití,ale než se stihnou napít propadnou se dolů do podzemí a ztratí vědomí.
Chvíly před tím dal Drákula Vlkodlakovi,ještě mokrému z řeky do které zahučel,rozkazy aby je oba našel a zabil.A tak není divu že se Drákula rychle dozví o tom co tam dole našly.Van Helsing a Ana tam totiž našly Franklnštainův výtvor,od kterého se dozvěděly že je klíčem k přístroji jeho otce a že jenom s ním může Drákula své děti oživit napořád.
Mezitím Karl ve věži,s ženou kterou zachránil,najde skrytou kresbu,a když přečte latinský text promění se ti dva lidé v upíra a ve vlkodlaka,a vlkodlak zakousne upíra.Karl se toho tak vyleká,že ssebou cukne dozadu až převalí sebe i postel zaním.
Když vědí,že drákula ví o tom že Franklnštainův výtvor žije,Snaží se ho dopravit do říma,kde by ho ochránily,ale drákula je rychlejší....Po Van Helsingovi vyšle své dvě nevěsty,ale nepočítal s tím,že by ho přechytračily,totiž ve voze s Van Helsingem nebyl ani Karl ani Ana a ani nic dalšího byly tam jenom stříbrné bodce,a to znamenalo jistou smrt pro Veronu.
Van Helsing se ale na koních dostal až k rozcestí,kde přeskočil na druhý vůz,ale Drákula se pojistil,poslal totiž i vlkodlaka,který skočil na vůz a zapálil ho.Chvíly se jen tak škárlily a potom už musely vyskočit,protože vůz už příliš hořel.Při výskoku Van Helsing zasřelil vlkodlaka,který na něj letěl vzduchem a s kolizním kurzem.
Ana najde v lese,teď už zase svého bratra,Velkana a tak zjistíme proč je Van Helsing také vrah.Jenomže ona si všimne,že je pokousaný od vlkodlaka.On tomu zřejmě chvíly není schopný uvěřit a tak nedává pozor a to nahrálo Marišce,která omráčí Anu unese ji.
V nedalekém městě je však znovu dohoní a uzavřou dohodu doslova"obludu za princeznu"A to se samozřejmě "obludě" nelíbí,ale co může dělat.Chvilku po rozhovoru si Karl všimne kousnutí a všichni zjistí o co jde."Kéž vás druzí pronásledují stejně neúnavně."To byla poslední slova než ho Van Helsing "uklidil do bezpečí".
Na ples,kde se má uskutečnit výměna,příjdou včas a po uskutečnění plánu skutečně získají Anu,ale nemrtví je udaly a výsledkem je že výměna se přeci jen uskutečnila,i když trochu jinak.No a potom na ně Drákula poštval celý sál upírů.A tady se zase Karl "génius"mohl projevit-Našel totiž uplatnění pro svůj "UV granát"
Drákula ale přežil a spolu s Mariškou a karavanou s jeho kořistí mířily pryč,ale Van Helsing se zapřísahal,že je najde a vrátí mu svobodu a Drákulu zabije.
Nakonec najdou jeho sídlo,poté co jim Karl ukáže malbu ve věži.A tady se hodí Karlovi studie.Najdou vchod do jeho sídla v mapě,která funguje stejně jako kresba ve věži.A tady se vyplatí,že Van Helsing se mění ve vlkodlaka,protože jinak by se tam nedostaly.
Chvily po příchodu chytí Igora,muže který pracuje na projektu jako hlavní mozek.A take oběví Franklnštainův výtvor zamražený v kostce ledu,a ten jim řekne,že Drákula má lék na Vlkodlaky.A z toho vydedukují,že Drákulu může zabít jenom vlkodlak.A tak se rozdělí Van Helsing jde po Drákulovi a Jde osvobodit přítele a Ana s Karlem a s Igorem jdou pro lék.
Van Helsing vyleze až nahoru a tam skoro odváže svého přítele,ale než to stihne Drákulovi děti již žijí a Drákula sám ho potom srazí dolů do věže.Jeho přítel se ale zřítí dolů z venkovní strany a zachrání ho jenom dráty natažené mezi věžmy.
Ana,Karl a Igor mezitím vylezou do druhé věže a najdou lék ve skleněném "vajíčku"naplněném kyselinou.Igor je ale přechytračí,uvězní uvnitř a odejde.Později se tam ale oběví Mariška,které chrstnou do obličeje kyselinu a zbytkem propálí mříže a Karl s lékem uteče,ale Mariška s Anou zůstanou,a když už se Mariška chystá Anu zabít přiletí oknem z druhé věže jejich starý přítel.
Zatím Karla na mostě pod nimy sužuje Igor s elektrickou tyčí,kterého však smetl drát pod váhou padajícího člověka.Ana se tedy po tom samém Drátu shoupne zase spátky a Karl ji hodí injekci s lékem,ale Mariška se mezitím osvobodí od jejich přítele,který držel,aby získal čas a surově s ní mrští o stěnu věže.Když to Karl vidí odvážně se snaží přelést díru v mostu,kterou udělal blesk a právě včas hodí Aně bodec aby Marišku vyřídila,potom si ho vezme spátky.
Mezitím se Van Helsing vrhne do boje s Drákulou a nakonec vyhraje a právě v tom okamžiku vběhne na scénu Ana s Lékem A hned za ní Karl s bodcem a když uvidí jenom Van Helsinga chystá se ho zabít on si ho ale všimne a chytí mu ruku.Chvilku na něj vrčí a pak se podívá dolů a z břicha si vytáhne prázdnou injekci,potom poodejde stranou a Karl uvidí na čen před chvílí ležel-byla to Ana a byla mrtvá.Van Helsing se promění zpátky a oplakává to co udělal.
Na konci se vlastně mají všichni dobře,kromě drákuly.Ana,Velkan a celý rod Valeriánů se dostanou do nebe,Van Helsing to vidí a ví že se opět setkají a navíc získal zpět něco ze své ztracené pamněti,Karl zůstal naživu a není už takový zbabělec,a jejich přítel může žít,udělal si vor a odplul,ale nebyl tak daleko aby neviděl oheň z Anina pohřbu na kopci a další dvě osoby,které tam stály.Naposledy se k nim odlédl a vzdal tak čest všem,kteří mu nedávno zachráily život a i těm,kteří při tom zemřely.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Viděly jste tento film,a jak by jste ho oznámkovaly?

1 42.5% (17)
2 20% (8)
3 10% (4)
4 10% (4)
5 10% (4)
Vůbec jsem ho neviděl. 7.5% (3)

Komentáře

1 strouhis strouhis | Web | 26. ledna 2009 v 11:24 | Reagovat

jo tenhle film je good

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama