Stroj času

23. června 2008 v 16:37 | Pavel Smrčiak |  Filmy a hudba
Film začíná někdy v 19. století, Alexander Hartdegen, čerství profesor na New Yourské fakultě, a pan John Filby, jeho dobrý přítel, se baví o pokroku mezitím co se Alexander převléká na schůzku s Emou, jeho velkou láskou, kterou chce ten večer požádat o ruku. Alexander příjde na schůzku pozdě (jako vždy) a zapomene květiny (jako vždy). Protože neví jak se vyslovit, jdou spolu do parku kde je přepadne zloděj a zastřelí Emu. Alexander stráví celé dlouhé týdny počítáním a svařováním ve své laboratoři a jednou, po odbyté návštěvě pana Filbyho, odcestuje zpět v čase.
Ema sice po tomto pokusu není postřelena, ale zato je přejeta koňským spřežením. Alexander si uvědomuje, že s tím co v jeho době vědí nedokáže zachránit Emu na více než-li 2 dny. Bez rozmýšlení proto skočí do svého stroje a potom se dává vpřed. Zastaví se až někdy v 21.století, kde se jde podívat do knihovny. Informašní panel veřejné knihovny: Wox NY-114 se ho snaží přesvědčit, že nelze cestovat časem. Po krátké ukázce Alexander pozná, že tohle není jeho čas.
Záhy však lidstvo skoro zničí samo sebe a Alexander v bezvědomí cestuje na plný výkon nadále časem. Zastaví se až okolo roku 800000, kde ho najdou Eloiané, kteří se o něj starají dokud se neuzdraví. Když se probere zjistí, že je v úplně jiném světě: doba mrakodrapů a nukleárních zbraní je pryč, místo nich jsou tu lidé, kteří nemluví žádným dnes existujícím jazykem, a domy jsou z "bambusu" a visí na skalních stěnách. Jediná žena- Mara, a chlapec - Kaleb mu rozumí, ale opět mu nevěří že přicestoval časem, později mu však uvěří. Alexander se tady seznamuje s jejich životem a při výletu k jeho stroji příjde horor této doby - Morlokové. Ti loví Eloiany, jako jejich hlavní část stravy. Po jejich nájezdu, Při kterém unesou Maru, zavede Kaleb Alexandera do zříceniny knihovny, kde jim Wox NY-114, teď už o mnoho moudřejší, poradí cestu k hnízdu Morloků.
Až v něm Alexander zjistí krutou pravdu...... Bohužel ho tam také chytnou a zavřou do temné místnosti k Maře. V místnosti je však ještě někdo..... Vůdce jedné kasty Morloků, té která se soustředila na rozvoj intelektuálních schopností. Chvíly si s Alexanderem hraje, ten ho ale vtáhne do své časové bubliny, kde proběhe boj na život, nebo na smrt. Alexander vyhraje a vrátí se zpět pro Maru, a aby zbavil svět Morloků odpálí v jejich hnízdě svůj stroj, který je spolehlivě vyřídí. Film potom končí vzpomínáním na to jak jeho domov vypadal před 179000 lety. Také pan Filby si po plánované návštěvě řekne, že pokrok je přeci jen dobrý a aby dal Alexandrovi za pravdu zahodil svoji buřinku čímž mu dal za pravdu a uctil tak někoho, koho už nikdy neuvidí..(v minulosti).


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 strouhis strouhis | Web | 26. ledna 2009 v 11:29 | Reagovat

jo cestování by bylo dost dobrý,,aspoň bych se mrknul jak to bude vypadat třeba za 15 let!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama