Vesmír

19. září 2007 v 11:23 | Pavel |  vesmír
Vesmír je"relativně"nekonečný prostor=rozrůstá se asi o 200 milionů km/s.Ještě před velkým třeskem byl vesmír veliký asi jako golfový míček,a měl hustotu asi 200miliard tun/m čtverečný.Po několika stech milionech let vznikla první slunce a planety,a po několika tisících miliard let život na zemi.Pravděpodobnost vzniku života na jine planetě než na zemi(teoreticky) je značná,protože život se brát, jako přirozaný z hlediska chemického vývoje planety.
Vesmír je označení pro veškerý časo-prostor,hmotu a energii v něm. V užším smyslu se vesmír také někdy užívá jako označení pro kosmický prostor, tedy část vesmíru mimo Zemi.
Různými názory na svět a jeho vznik se již od pradávna zabývala filosofie a různá náboženství. V dnešní vědě se zkoumáním vesmírem jako celkem zabývá hlavně kosmologie a astrofyzika.
Podle některých vědeckých teorií je tento "náš" vesmír součástí systému většího počtu vesmírů zvaného multivesmír (někdy též mnohosvět). V mnoha dílech sci-fi a fantasy literatury je některá z těchto teorií platná a navíc je znám způsob, jak se mezi vesmíry pohybovat. Jiné vesmíry mohou mít zcela odlišné fyzikální zákony než ten náš.
Víte že:Naše televizní a rádiové vysílání je zachytitelné dokonce i za naší sluneční sostavou.
Víte že:Naše sluneční soustava je jedna z mála které mají více jak pět planet
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama